4 jautājumi pareizā sterilizatora / autoklāva izvēlē.

Autoklāvu jeb sterilizatoru piedāvājums ir gana plašs, tie atšķiras ne tikai dizaina ziņā, bet arī izmēros/tilpumos, funkcionalitātē, programmu skaitā un citos rādītājos. Kā, lai izvēlas pareizo?

Mēs sastādījām sarakstu ar 4 mūsuprāt galvenajām lietām, kas jāņem vērā izvēloties sterilizatoru savai zobārstniecības klīnikai.

sterilizatora-izvele

1. Izmērs / Tilpums

Visizplatītākais sterilizatora tilpums Latvijas zobārstniecībās (kurās ir 1-2 zobārstniecības iekārtas) ir 18L. Tomēr vairums ražotāju piedāvā arī 8L, 12L, 18L, 22L un pat 45L.

Kā zināt kurš tilpums ir piemērotākais? Mēs sastādījām tabulu, pēc kuras mēs iesakām pareizo izvēli. (šī tabula ir tikai ieskatam, katrai zobārstniecībai var būt sava specifika un vajadzības atšķirties)

pareiza-izvele-sterilizators-zobarstnieciba

Izvēloties tilpumu ir jāņem vērā, ka sterilizējot iepakotus instrumentus, tie aizņem daudz vairāk vietas tieši tādēļ zobārstniecībām mēs ļoti nerekomendējam 8Ltilpumu (tas vairāk ir paredzēts piemērām podologu kabinetiem) un neiesakām 12L tilpumu. Jo mazāks tilpums nenozīmē īsāku sterilizēšanas ciklu. Parasti 8 vai 12 vai 18 vai 22 litru tilpumu autoklāviem ir vienāds sterilizācijas cikla ilgums un atšķiras tikai iekšējā kambara izmērs. Jo mazāks tilpums jo mazāk vietas un mazāk instrumentus vienlaicīgi iespējams sterilizēt.

Dažādo tilpumu autoklāvus un to salīdzinošās cenas varat aplūkot spiežot šeit.

2. Apkopes / Garantijas

Visiem autoklāviem pēc noteikta laika ir nepieciešams mainīt gaisa filtru un durvju blīvi (nolietojuma un drošības dēļ). Jo biežāk tiek lietots autoklāvs jo biežāk ir jāveic filtra un blīves maiņa. Ir autoklāvu modeļi kuriem jau ir ieprogrammēts ka pēc x reizēm (piem. 500) ir obligāti jāveic filtra un blīves maiņa, savādāk autoklāvs atsakās darboties vai sāk pīkstēt un parādīt brīdinājuma ziņu uz ekrāna. Kas nozīmē, ka līdz brīdim kamēr atbrauks meistars un veikts nepieciešamo apkopi, autoklāvs nestrādās.

Vairākumam autoklāvu gan šī maiņa ir “ieteicams” formātā. Kas nozīmē, ka instrukcijā ir norādīts periods pēc kura ir ieteicams veikt maiņu. Autoklāvs turpinās arī darboties tālāk ja maiņa netiks veikta.

Vairākiem autoklāviem ir arī pašattīrīšanās funkcija. (šī funkcija neaizvieto blīves un filtra maiņu) Šo funkciju arī katrs ražotājs iesaka izmantot pēc noteikta skaita ciklu, lai paildzinātu autoklāva dzīves ilgumu.

Garantijas periods parasti visiem autoklāviem ir vienāds (aptuveni 2 gadi), bet protams ir svarīgi pārliecināties no pārdevēja par garantijas periodu kā arī kādi ir garantijas noteikumi.Vai garantija uz visu autoklāvu ir vienādi ilga vai kādām detaļām tā ir īsāka. Kādi ir garantijas noteikumi, (piemēram pārdevējs ir noteicis ka ir obligāti jāveic profilaktiskā apkope pēc noteikta laika, kas var būt par atsevišķu samaksu, kas nav iekļauta pirkšanas cenā)

3. Pēc Garantijas Serviss

Svarīgi uzzināt vai pārdevējs arī pats nodrošina garantijas servisu. Vai pašiem ir savs meistars un pašiem ir iespējams iegūt rezerves daļas no ražotāja. Savādāk var būt iespējams ilgstoši gaidīt līdz sterilizators tiks salabots.

4. Cena

Eiropas ražotāju sterilizatori gandrīz vienmēr ir dārgāki par Ķīnas zīmoliem, tomēr nevienam vairs nav noslēpums, ka pilnībā viss vai lielākā daļa no autoklāva (vai jebkuras citas preces) sastāvdaļām tiek ražotas Ķīnā un labākajā gadījumā Eiropas zīmolu preces tiek tikai saskrūvētas kopā Eiropā. Un protams virsū tiek uzlīmēts savs logo.

Ķīnā šobrīd ražo tādu zīmolu preces kā SAMSUNG, PHILIPS, arī APPLE. Tādēļ uzskats ka Ķīnā ražo tikai sliktas kvalitātes preces ir diezgan smieklīgs. Protams ir arī preces kuras ir sliktas vai pat briesmīgas kvalitātes, tādēļ nekad neiesakām pirkt nesamērīgi lētus produktus no interneta vietnēm. Katru gadu saņemam lūgumus no zobārstiem, kas cenšas paši ko ievest no Ķīnas un reizēm muita aptur preci un pieprasa attiecīgo dokumentu iesniegšanu, ko protams šie tirgotāji internetā nespēj nodrošināt. Tā pat ir ļoti izplatīts lielāko zīmolu kopiju tirgošana. Pie tam netiek kopēti tikai Eiropas zīmoli, bet arī labākie Ķīnas zīmolu ražotāji. Kā jau minējām iepriekš, ja cena ir nesamērīgi zema, tad visticamāk jūs gaidīs nepatīkams pārsteigums.

Labākais veids kā pārliecināties par kvalitāti ir palūgt pārdevējam atsauksmes no klientiem kuri konkrēto modeli jau ir iegādājušies.Paši piezvanāt un aprunājaties ar klientu kuram jau šis autoklāvs ir ticis pārdots.


Featured Posts
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square